Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

Jak získat charisma

Charisma

Je to něco, co by chtěl mít každý muž a jen někteří z nás to mají: charisma. Říká se, že buď jste se s ním narodili nebo ne. A ačkoli je pravda, že někteří z nás ho vyzařují, aniž by si to vůbec uvědomili, pro jiné to je něco, co se dá naučit.

Charisma je tak účinným nástrojem, že prakticky každý by ho chtěl mít. Politici, herci, obchodníci - všichni po něm touží. Důvod je jednoduchý - pokud jednou máte šarm, otevřou se Vám i takové dveře, které by před Vámi jinak zůstaly zavřené.

Takže teď se asi ptáte, jak by Jste ho mohli získat. Zde je sedm tipů, které Vám při tom pomohou:

Pamatujte si a oslovujte lidi jejich jmény.
Toto dává lidem pocit, že jsou pro Vás dost důležití na to, abyste si je zapamatovali. Cítí se být díky tomu výjimeční. Možná si pomyslíte, že to nemá až takový význam, ale skutečně budete překvapeni, kolik lidí si tímto způsobem získáte.

Působte sebejistě.
Skutečné charisma prostě vyzařuje vyrovnanost a eleganci. Proto si pamatujte, že způsob, jakým Vás vidí ostatní, o Vás mluví mnohem více než slova, která vyslovíte. První dojem je velmi důležitý a pokud chcete, aby Vás lidé brali vážně, měli byste mít také správné držení těla.

Buďte dobrým posluchačem.
Při společenském kontaktu se hodně ptejte - hlavně lidí, které jste potkali poprvé. Hovoří to o tom, že se o druhé zajímáte - a také jim to bude velmi příjemné. Pokud se však budete příliš snažit upoutat na sebe pozornost, určitě to nebude působit moc přitažlivě - lidé to budou považovat spíše za otravné.

Udržujte oční kontakt.
To je velmi důležité, hlavně pokud jste někoho potkali poprvé. Schopnost vytvořit a udržet oční kontakt je všeobecně považována za znak integrity člověka. Také tím dáte lidem najevo, že jste vyrovnaný a sebejistý člověk. Samozřejmě, důležité však je odhadnout správnou míru.

Zůstaňte klidný.
Pokud chcete lidi okouzlit, měli byste pochopit, že tichá sebedůvěra je velmi přitažlivá. Jelikož klíčovou vlastností charismatu je schopnost působit na lidi tak, aby se cítili příjemně, i Vy chcete dosáhnout toho, aby se u Vás uvolnili a aby (častokrát podvědomě) začali Vaši společnost dokonce vyhledávat.

Věnujte pozornost tónu Vašeho hlasu.
Chcete najít ten správný tón a barvu hlasu, která lidi upoutá. Měl by být dost hlasitý na to, aby Vás lidé naokolo slyšeli - ale ne příliš hlasitý, abyste nepůsobili jako kazatel. Nemusíte toho říct hodně - ale pokud již máte něco říct, neříkejte to příliš rychle, správně artikulujte a působte vyrovnaně. Jakýkoliv politik s tím bude souhlasit: Řečnické umění je pro získání publika rozhodující.

Odhadněte a reagujte na atmosféru
Charismatičtí lidé jsou profesionálové ve čtení a reagují na jakoukoli sociální situaci, která se objeví. Pokud například budete na nějaké velmi nudné a nepříjemné oslavě, můžete začít vyprávět nějaký zábavný příběh. Dávejte si však pozor, abyste se nezačali vychvalovat a pamatujte, že sebeironizující humor je v jakémkoli vyprávění mimořádně přitažlivý.

Takže tady to máte: sedm kroků k rozvinutí charismatu. Pokud zvládnete těchto sedm jednoduchých postupů, nebudete už mít problém získat to, po čem toužíte nejen ve Vašem pracovním životě, ale i v tom osobním.

Žádné komentáře:

Okomentovat